• CLUB MARVY

  • CLUB MARVY

  • CLUB MARVY

Scroll to Content

Su İdil

1994 yılında Ankara’da doğdu. Liseyi ODTÜ Koleji’nde tamamladı. 2012 yılında Başkent Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü kazandı. Cazla ortaokulun ilk yıllarında ilgilenmeye başladı. O yıllarda bir sene kadar Durul Gence ile birlikte çalıştı.

2010 yılında 6.Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda Polonya Pulawy eğitim bursunu kazandı, orada Sibel Köse’nin vokal sınıfında yer aldı ve Dante Luciani, Bogdan Holownia, Janusz Szprot gibi isimlerle çalıştı.

2012 yılında Akbank Jammz Yarışması’nda finale kaldı. Mart 2015’te yeniden katıldığı Nardis Genç Caz Vokal Yarışması’nda oy birliğiyle Letonya Riga Jazz Stage Yarışmasında Türkiye ve Nardis‘i temsil etme ödülüyle beraber içinde İstanbul Jazz Festivali‘nde sahne almanın da bulunduğu 5 özel ödüle layık görüldü. Yakın zamanda 2017 Mart ayında  İtalya, Roma’da Barry Harris’in workshop’ına katıldı. 15 yaşından beri Ankara ve farklı şehirlerde sahne almaya devam eden, 2016 yılında yüksek onur derecesiyle psikoloji bölümünden mezun olan Su İdil Onur Aymergen, Çağrı Sertel, Ozan Musluoglu ve Mehmet Ikiz ile kaydettikleri ilk albümünün üzerinde çalışmaktadır.

 

Vokal : Su İdil

Gitar : Onur Aymergen

Bas Gitar : Ozan Musluoğlu

Davul : Kuzey Yılmaz

𝐑𝐢𝐬𝐭𝐀𝐫𝐭 𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐒𝐞𝐫𝐢𝐞𝐬 @clubmarvy