• SATTAS

  • SATTAS

  • SATTAS

  • SATTAS

Scroll to Content

SATTAS

Reggaeband veya kısaca SATTAS, 2004 yılında Orçun Sünear ve Derya Eke tarafından kurulan Türk müzik grubu. Reggae tarzında, İngilizce ve Türkçe müzik yapmaktadırlar.

İlk albümlerini Temmuz 2012’de SATTAS adıyla çıkarmışlar, aynı yılın Eylül ayında ise albüm lansmanını yapmışlardır. 2016 itibarıyla Sony Müzik Türkiye ile anlaşma imzalamış olup, ilk single çalışmaları 10.03.2017 tarihinde çıkmıştır. Ruhr Summerjam Reggae Fest, Prag Reggae, Siren Reggae Fest, Rock n Coke, Efes One Love, Chill Out, Harvest Festival, Off Town, Büyük Gençlik Buluşması, Zeytinli Rock Festivali, Mini Fest, İst Moto Fest, Balıkesir Moto Fest, Soundgarden, Grafitti Fest, Adidas (All Originals) Fest, Ekşi Fest, Nilüfer Fest, Montreal Jazz Festival , Rototom Reggae Fest, Sziget Music Festival gibi festivallerin ana sahnelerinde yer almışlardır.

“Sattas”, Jamaika İngilizcesinde “rahatla”, ”takma” veya “salla” gibi anlamlar taşıyan “satta” kelimesinden gelmektedir. Sonundaki “s” eki ile İngilizcedeki çoğul takısını alarak son halini oluşturur.

Bilinmesini isteriz ki ;

“Müziğin en güzel tarafı, vurduğunda canınızı yakmaması”

Bob Marley

𝐑𝐢𝐬𝐭𝐀𝐫𝐭 𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐒𝐞𝐫𝐢𝐞𝐬 @clubmarvy