• CLUB MARVY

  • CLUB MARVY

Scroll to Content

Ezgi Alaş

10 Haziran 1994 yılında Aydın’da doğdu. 3 yaşında müziğe yeteneği olduğunu fark eden ailesi tarafından müziğe piyanoyla başlatıldı. Daha sonra ilkokulda çocuk korolarında yer aldı ve bale eğitimi aldı. Ortaokulda ise İzmir 9 Eylül Devlet Konservatuvarı’nda 4 sene kursyer öğrenci olarak klasik piyano egitimi aldı.

Lise hayatı esnasında Hürriyet’in düzenlediği Genç Nota adlı liselerarası müzik yarışmasında 2 sene üst üste ‘En İyi Kız Solist’ ödüllerini aldı. 2013 yılında Nardis Genç Jazz Vokal yarışmasına katılıp 2 ödül alarak Polonya’da jazz masterclass’ına katılma hakkı kazandı. Bilkent opera bölümünden sonra Yaşar Üniversitesi vokal bölümüne 1.likle girdi.

Eğitimine devam ederken 2015’te ilk kez uluslararası bir vokal yarışmasına katılma şansı yakaladı. İtalya’da katıldığı ilk yarışmadan aldığı 1.likten sonra Romanya, Gürcistan, Makedonya, Litvanya, Letonya gibi ülkelerde de Türkiye’yi temsil edip ödüller aldı. 2017 yılında Yaşar Üniversitesi’nden başarıyla mezun olan Alaş, Kariyerine Bora Uzer’le Türkçe ve İngilizce hazırlanmakta olan albüm çalışmalarıyla devam etmekte.

Vokal : Ezgi Alas

Gitar : Mertcan Büktel

Bas Gitar : Ozan Musluoğlu

Davul : Kuzey Yılmaz 

𝐑𝐢𝐬𝐭𝐀𝐫𝐭 𝐂𝐨𝐧𝐜𝐞𝐫𝐭 𝐒𝐞𝐫𝐢𝐞𝐬 @clubmarvy